sylwester-w-gorzowie-fajerwerki

Postanowienia noworoczne nie dla każdego

Kochani pozwoliłam sobie na napisanie, że postanowienia noworoczne nie są dla każdego, otóż tłumaczę już moją wariację na ten temat. Zacznę może od tego co oznacza słowo postanowienie? Jak Ty mógłbyś je zdefiniować? Tak bez patrzenia się do Wikipedii :) , jest to założenie, które należy spełnić. Kiedy sobie coś postanawiamy, mamy na myśli to, że dołożymy wszelkich starań, aby cel czy marzenie stało się rzeczywistością.

Czyż nie?

Dołożymy wszelkich starań.

Jeżeli nie to mamy na myśli spisując całą listę zadań do wykonania na Nowy Rok marnujemy czas. Przez wiele lat zaliczałam się do grona tych osób, którzy spisywali cele i nawet palcem nie kiwnęli, aby zajrzeć do kartki,  nie mówiąc już o tym, żeby je realizować.

Kochani dlaczego tak się dzieje?

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego nie mamy tego co chcemy, dlaczego nie żyjemy swoim wymarzony życiem?

Według moich obserwacji odpowiedz kryje się w procesie zmiany. Zmiany jakiej musimy dokonać, aby być tym kim pragniemy i mieć to czego chcemy. Gdy musimy ruszyć na siłownie, rzucić papierosy, zacząć jeść owoce, czytać książki czy może napisać jedną, pojawia się dyskomfort, pojawia się niewygoda.

Czy wszyscy są gotowi na to, aby działać pomimo niewygody, aby pokonywać lęk związany z nowymi doświadczeniami. Kiedy robimy coś co jest niezgodne z nawykami, które rządzą nami prawie całe życie, kiedy zmieniamy swoje przekonania, kiedy zmieniamy swoją dietę na początku zawsze jest NIEWYGODNIE.

Wczoraj przyszła mi do głowy taka myśl, bo również jestem na etapie zmian i chwilami jest mi „cholernie” niewygodnie, zastanawiałam się nad tym czy wygoda idzie w parze z moimi celami – oczywiście, że nie.

A co będzie jak osiągnę swoje cele, czy wtedy może być mi wygodnie? Czy będę zdrowsza, piękniejsza, szczęśliwsza, bogatsza i bardziej uśmiechnięta?

No jak myślicie?

No a co z tymi postanowieniami noworocznymi możecie zapytać. Są dla każdego czy nie?

Są, są!:)

Chciałam jednak abyście się bardzo nad tym zastanowili, bo z pewnością zauważyliście, że zbieranie efektów postanowień noworocznych niestety nie spotyka każdego.

Kochani żyjemy schematami, żyjemy nawykami i naszemu umysłowi nawet nie widzi się to aby to zmienić, jest mu wygodnie śmigać po starych utartych ścieżkach. To do nas należy zadanie, to nasza siła i wiara, może utorować nowe drogi, które będą prowadzić do naszych marzeń, planów, czy celów.

Wytrwałość, systematyczność, pasja i wiara w powodzenie to wspaniali kompani w tej podróży.

Dlatego też przygotowałam „Deklarację na Nowy Rok” dla was, dla siebie, dla każdego kto pragnie trzymać się swoich postanowień.

„Codziennie ćwiczę działanie pomimo lęku, pomimo niewygody i dyskomfortu, a nawet wtedy kiedy zwyczajnie nie jestem w nastroju”

Spełniajcie swoje marzenia kochani!!!!

Takie jakie są nasze marzenia i cele, takie jest nasze cenne życie…

Wszystkiego co najwspanialsze w Nowym Szczęśliwym 2013 roku KOCHANI.

Dziękuję za wszystkie lata wcześniejsze, wszystkie wzloty i upadki, bo to one przygotowały mnie do WIELKICH MARZEŃ

Dziękuję za Wielkie Marzenia :)

DZIĘKUJĘ ZA PIĘKNE ŻYCIE

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *


POWRÓT