przypowieść o wdzieczności

Przypowieść o wdzięczności

Zatrzymaj się i przeczytaj!

Wtedy uczniowie zapytali Mistrza o wdzięczność.

Mistrz odpowiedział:

„Najprostsze przykazanie, które każdy człowiek może wypełnić, to przykazanie dziękczynienia. Cokolwiek byście otrzymali — dziękujcie! I w odpowiedzi ofiarujcie dobro! Wtedy przeobrazi się wasza dusza i obecne życie wasze, a także, patrząc w przyszłość, los wasz!

Ten, kto potrafi być wdzięczny za wszystko, co mu Bóg posyła, pozyskuje naraz trzy cnoty: miłość, pokorę i cierpliwość. Ten, kto właśnie zawsze stara się to wypełnić, ten żyje, wzrasta w Jego Miłości!

Nie macie zatem powodu do smutku! Wspaniałe jest wszystko to, co stworzył oraz czyni Ojciec!

Za wszystko zawsze dziękujcie Bogu!”.

„A jak ma postąpić ten, którego życie pełne jest cierpienia? Czyżby miał dziękować Ojcu za kary?” — tak jeden uczeń Mistrza spytał.

Mistrz odpowiedział:

„Cierpienia dusze oczyszczają oraz zdejmują ciężar dawnych win, jeśli świadomie pokutujesz i okazujesz skruchę! Za nich dziękować zatem mamy również Stwórcy!

Tym bardziej trzeba o tym pamiętać, gdy właśnie złe zdarzenia, nieszczęścia przytrafiają się nam w życiu!

Sami stwarzamy sobie nasze nieszczęścia! Nie Bóg nas karze, lecz nasze dawne niedobre czyny tworzą te nieszczęścia! Bóg natomiast pomaga nam oczyścić nasze losy, gdy do nas zło powraca, to, które innym kiedyś czyniliśmy.

Wczoraj rozciąłem wrzód, który miałeś na ciele. Ból, który ci sprawiłem rozcinając go, był dla dobra, dla uzdrowienia twego ciała. I dziękowałeś mi za leczenie! Nie dziwi cię, że za cierpienie, które zniosłeś mi dziękowałeś? Dlatego, że wiedziałeś, że ten ból był po to, by uleczyć twoje ciało!

Ratując, uzdrawiając dusze, niech będziemy zdolni przyjąć z podziękowaniem ból od Uzdrowiciela Głównego wszystkich dusz!

Przychodząc na Ziemię człowiek musi spłacić dług za swą występną przeszłość. Potem zaś będzie mógł żyć w warunkach dobrych oraz błogostanie, jeżeli już nie pozostanie więcej nikomu dłużny!”.

„Czym zatem mamy spłacać długi duszy?” —uczeń spytał.

„Miłością!

Są trzy proste przykazania: «Kochaj! Dziękuj! Czyń dobro!». I ten, kto zawsze stara się je wypełniać, żyje i wzrasta w Miłości Stwórcy! Otóż wszelkie problemy w twoim życiu potrafi pokonać twoja miłość!

I jeśli człowiek żyje — obdarzając, dziękując i oddając — niedobrą przeszłość swą miłością zmywa!”.

Boskie przypowieści – Anna Zubkowa

A teraz…

Dziekujeza…

Dodaj komentarz

Adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *


POWRÓT